Endüstriyel AmbalajdaÇözüm Ortağınız

Alfa Çember olarak, doğal kaynakların kullanımı ve çevreyi korumda konusundaki sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu sadece kendimizin belirlediği enerjinin, suyun ve hammaddenin ekonomik kullanımı gibi çevresel gerekliliklerle ve sertifikasyonlarla sınırlı kalmayıp, PET geri dönüşümünden çember üretimine kadar devam eden üretim proseslerinin dikey entegrasyonun düzenli olarak uygulanmasını da içerir.

image image

Alfa Çember

Kilis organize sanayi bölgesinde 15000 m2 üzeri 7500 m2 kapalı alanda hizmet vermekteyiz. Uzun süredir üretimini yaptığımız pet hammade geri dönüşüm ve pp granür imalatından kazandiğımız tecrübe ile pet çember üretimine başlamış bulunmaktayız. Üretimimiz son teknoloji makinelerde yapılmaktadır.

fazlasını keşfet
image
image
image
image
image
image
image
image

Pet Çemberin Çelik Çembere Göre Avantajları

Daha Hafif

Çelik çember bobinlerinin ağırlığı 40-50 kg civarındayken, bu ağırlık PET çember bobinlerin de 20-25 kg.

Güvenli Kullanım

Kenarları keskin olmadığı için daha güvenli (koruyucu eldiven olmadan güvenli bir şekilde kullanılabilir).

Uzun Ömürlü

Aşınma ve paslanmaya karşı dayanıklıdır. Bu özellik daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Kopma Sorunu Yok

Esnek olduğu için kolay kopma sorunu yaşanmaz. Daha kullanışlıdır. Geri dönüştürülebilir malzemeye sahiptir.

Daha Ekonomik

Diğer ürünler ile karşılaştırıldığında %30-40 oranında daha ekonomik ve çevre dostudur.

Kolay Kullanım

Geri dönüştürülmüş malzemeden üretilmiştir. Daha hafif ve kullanımı daha kolaydır.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Çevre Politikamız

Alfa Çember olarak, doğal kaynakların kullanımı ve çevreyi korumda konusundaki sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu sadece kendimizin belirlediği enerjinin, suyun ve hammaddenin ekonomik kullanımı gibi çevresel gerekliliklerle ve EN ISO 9001, 14001 and 45001gibisertifikasyonlarlasınırlı kalmayıp, PET geri dönüşümünden çember üretimine kadar devam eden üretim proseslerinin dikey entegrasyonun düzenli olarak uygulanmasını da içerir.

PET geri dönüşümlü materyal sadece yeni pet şişelerin, elyafın ve folyoların hammaddesi değildir. PET çember üretiminde de kullanılırlar. Alfa Çember çemberleri , pet şişelerden elde edilmiş %100 geri dönüştürülmüş PET malzemeden üretilir. Kullanıldıktan sonra PET çember yine aynı şekilde geri dönüştürülebildiği için, doğal kaynakları sürdürülebilir bir şekilde koruyan bir kapalı döngü sağlanmış olur. Ürün özellikleri sayesinde, geri dönüştürülmüş PET malzemeden üretilen çember herhangi bir kontaminasyon içermeyen, REACH standartlarına uygun bir üründür ve çevre dostudur.

Çevre Politikamız
image

Sektörler